About

Marta Rzepka

Jest pomysłodawczynią oraz twórcą projektu „Fotografia w sieci”, znana w sferze muzycznej fotograf, której zdjęcia koncertowe obiegły cały świat. To właśnie Marta projektuje pomieszczenia wystawiennicze, układ prezentowanych multimediów, kierunek zwiedzania oraz stworzyła stronę www.fotografiawsieci.com, na której systematycznie publikowane będą kolejne wystawy.

Marta Rzepka swoje dzieciństwo spędziła w rodzinnym mieście z morza i marzeń – Gdyni, a ponad 10 lat temu swoje życie związała z Warszawą.

Imała się różnych zajęć, jednak tym, co najbardziej ją pochłaniało w życiu była i jest muzyka. Zapytana o to, jakiego artystę lubi najbardziej, potrafi zrobić z tego wykład akademicki, ale na pewno muzyka musi w niej wywołać emocje. Dlatego na swojej półce z płytami z radością stawia albumy ZAZ, P!nk, Dolly Parton czy Sade obok jazzu, muzyki francuskiej i amerykańskiego mainstreamu.

Jak sama przyznała, zaraz po urodzeniu „pozowała” swojemu tacie do zdjęć, później stała się profesjonalną modelką w kilku agencjach modowych, ale kiedy chwyciła aparat w swoje ręce – już go nie chciała oddać. Kilka lat temu znalazła sposób na połączenie swoich największych pasji fotografując swoich ulubieńców podczas koncertów na żywo.

W swoim portfolio chowa m.in. Johnnego Deppa, ZAZ, Marilyna Mansona, LP, Imany, Macy Gray, Marizę, Zbigniewa Wodeckiego, Irenę Santor, Agę Zaryan… a także ludzi jej bliskich i wszystkich tych, którzy dadzą się jej uwiecznić, bowiem nie tylko do muzyki się ograniczyła.

Ciekawość postrzegania ludzi ze wszelakich perspektyw wzbudza w niej chęć do utrwalania każdego człowieka czy to w codziennych sytuacjach, czy też na specjalnie zorganizowanych sesjach zdjęciowych. Pasjonuje ją również portretowanie osób na tle zniszczonych, opuszczonych budynków.

Jej zdjęciami zachwyciła się francuska wokalistka światowego formatu, ZAZ. W 2016 roku jej zdjęcie otwierało oficjalną stronę Artystki. Natomiast w 2017 roku zaprosiła Martę jako oficjalnego fotografa na organizowany przez nią Crussol Festival we Francji.

Zdjęcia Marty są systematycznie drukowane w prasie, publikowane na stronach Artystów oraz wielu redakcji, ale także można zobaczyć je w dużych formatach na wystawach, które od 2016 roku krążą po Polsce.

Poza tym, przyznaje się również do fascynacji opuszczonymi przez ludzi miejscami i budynkami, literaturą kryminału skandynawskiego, kolarstwem oraz filmami.

http://www.martarzepkapics.com

http://www.facebook.com/martarzepkapics

http://www.instagram.com/martarzepkapics

<span>%d</span> blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close